ЧАСТКО́ВИЙ, а, е.
1. Який стосується частини кого-, чого-небудь, поширюється тільки на певну частину людей, предметів, процесів і т. ін.; неповний. Біля двадцяти опублікованих — повних і часткових — перекладів і переспівів «Слова» налічується в українській літературі (Рильський, III, 1956, 29); Роботи по комплексній механізації і частковій автоматизації розгорнулись не тільки на заводах масового виробництва (Наука.., 5, 1959, 4); // Який не вносить істотних змін у суть чого-небудь. Навіть у тих випадках, коли реформістські партії приходять до влади, вони обмежуються частковими реформами, які не зачіпають панування монополістичної буржуазії (Програма КПРС, 1961, 48).
&́9651; Частко́ве безробі́ття — поширене в капіталістичних країнах явище, коли певна частина трудящих забезпечена роботою неповний робочий день або неповний робочий тиждень; Частко́ве зате́мненя, астр.— явище, під час якого спостерігається неповне закривання диска Сонця або Місяця тінню якого-небудь небесного тіла або ним самим.
2. Який являє собою окрему частину, деталь чогось цілого, загального. Створити дійсно революційну парламентську фракцію в європейських парламентах — значно важче, ніж в Росії. Звичайно. Але це є лише частковий вираз тієї загальної істини, що Росії в конкретній, історично надзвичайно оригінальній ситуації 1917 року було легко почати соціалістичну революцію, тоді як продовжувати її і довести її до кінця Росії буде важче, ніж європейським країнам.. (Ленін, 41, 1974, 45)
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 11. — С. 280.