Про УКРЛІТ.ORG

пристосований

ПРИСТОСО́ВАНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до пристосува́ти. Повітпартком містився у невеликому казенного вигляду будинку, де колись, мабуть, була якась контора, бо й досі у ньому залишилися стойки-загорожі, високі, пристосовані для рахівничої роботи столики (Речм., Весн. грози, 1961, 63); Дорошенкова майстерня зараз являла всі ознаки того, що використовувалась не за прямим її призначенням. Масивний мольберт був пристосований під своєрідну вішалку (Головко, II, 1957, 563); Переважна більшість господарств, які одержали порівняно високі врожаї ярої пшениці, добилась успіхів в основному завдяки тому, що використовувала на насіння сорти, пристосовані до наших умов (Хлібороб Укр., 2, 1966, 12); Новіші будинки були пристосовані до духу часу (Вільде, Сестри.., 1958, 109).

2. у знач. прикм. Який пристосувався до чого-небудь. Більшість земноводних своїм забарвленням добре пристосована до середовища, а в багатьох забарвлення може ще й змінюватись залежно від зміни середовища (Визначник земноводних.., 1955, 10); Якщо інтелект сучасної людини являє собою інструмент, так добре пристосований до пізнання природи, то причину цього треба шукати не в якійсь містичній «наперед встановленій гармонії», а в законах еволюції центральної нервової системи та обслуговуючих її рецепторів — органів чуття — у людини та її предків (Вибр. праці М. Г. Холодного, 1970, 406); Грунтуючись на численних експериментальних даних, встановили, що форма тіла китів краще пристосована для руху у воді, ніж форма сучасних суден (Ком. Укр., 11, 1964, 49).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 7. — С. 41.

вгору