Про УКРЛІТ.ORG

пластовий

ПЛАСТОВИ́Й, а́, е́. Прикм. до пласт 1. Шебелинське родовище має великі запаси газу і відзначається високою пластовою енергією (Рад. Укр., 24.VIII 1961, 2); // Який має вигляд пласта, схожий на пласт. В морфологічному відношенні тіла багатих руд являють собою рудні стовпи, пластові та шарнірні поклади (Геол. ж., XIII, 3, 1953, 4).

∆ Пластова́ вода́ — вода, що заповнює простір між пластами чого-небудь. Велику цінність для здоров’я людини являє.. так звана пластова вода, яка виходить на поверхню разом з нафтою (Рад. Укр., 16.Х 1962, 3); Пластови́й тиск — тиск, під яким перебувають вода, нафта й газ у нафтових покладах. Питаннями підтримання пластового тиску слід займатися на кожному родовищі одразу, тільки-но воно вводиться у розробку (Роб. газ., 12.ІІІ 1966, 1); Пластові́ культу́ри (росли́ни і т. ін.) сільськогосподарські культури, що дають високі врожаї при посіві по трав’яному пласту. Льон здавна вважали пластовою культурою і висівали його здебільшого на цілинних та перелогових землях (Ол. та ефір. культ., 1956, 86).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 6. — С. 567.

вгору