Про УКРЛІТ.ORG

окупатися

ОКУПА́ТИСЯ, а́ється, недок., ОКУПИ́ТИСЯ, оку́питься, док.

1. Покриватися, відшкодовуватися (про витрати, видатки на що-небудь); давати прибуток, який покриває затрати. Підраховано, що капіталовкладення на спорудження газопроводів окупаються протягом лише 3-4 років (Наука.., 12, 1957, 3); Ці гідростанції [Каховська та Кременчуцька] дають державі великий прибуток. Не більше як за десять років цілком окупиться й Київська ГЕС (Баш, На берегах.., 1962, 57); Данило Осадчий, зіпершись на трибуну, палко переконував присутніх: добрі хазяї не шкодують грошей на капітальне будівництво, все це сторицею окупиться (Чаб., Тече вода.., 1961, 23).

2. перен., розм. Виправдувати зусилля, даючи позитивний результат. Виявити талант серед маси початківців так же важко, як знайти в піску виливок золота. Але пошуки окупаються. І Спілка правильно робить, скликаючи обласні та міжобласні наради молодих письменників (Літ. газ., 13.III 1959, 1).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 5. — С. 686.

вгору