МЕТРИ́ЧНИЙ1, а, е: Метри́чна систе́ма мір — міжнародна система одиниць виміру, в основу якої покладено метр (міру довжини) і кілограм (міру ваги). У метричній системі мір одиниці маси і ваги мають однакові назви (Курс фізики, І, 1957, 143); Державною системою мір довжини СРСР є метрична, в якій основною одиницею вимірювання є метр (Токарна справа, 1957, 101).
МЕТРИ́ЧНИЙ2, а, е. Прикм. до метр21 і ме́трика1. Думаю, я не помилюсь, коли скажу, що такого метричного, ритмічного і строфічного багатства, як у Лермонтова, не було ні у кого з російських поетів XIX століття (Рильський, III, 1956, 207).
Метри́чне віршува́ння — система віршування, побудована на чергуванні коротких і довгих складів (напр., у давньогрецькій, римській та індійській поезії).
МЕТРИ́ЧНИЙ3, а, е, заст. Прикм. до ме́трика2.
Метри́чна кни́га — книга запису актів громадянського стану (про народження, шлюб, смерть), на підставі яких видаються відповідні документи. Аркадій добре знав, що не побожність змусила Петра хрестити дитину, а формальна необхідність: без акту хрещення новий громадянин не може бути занесений у метричні книги (Вільде, Сестри.., 1958, 35); Група документів архіву А. Тесленка висвітлює різні сторони його життя. Серед них є виписка з метричної книги про народження письменника (Рад. літ-во, 11, 1949, 107); Метри́чне свідо́цтво — документ, що засвідчує внесення у метричну книгу акта про народження, шлюб, смерть.
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 4. — С. 693.