Про УКРЛІТ.ORG

математичний

МАТЕМАТИ́ЧНИЙ, а, е. Стос. до математики. Математичні науки та їх методи.. вивчають різноманітні явища предметного світу з боку їх кількісних співвідношень (Ком. Укр., 9, 1962, 50); Варя приступила до розв’язання математичної задачі (Донч., V, 1957, 363); // Власт. математиці, такий, як у математиці. Гарячі уми й живі уяви різних приятелів і приятельок з усякою математичною докладністю обрахували маєток обох братів (Фр., VI, 1951, 204); — Мені здається, — говорив Брянський, — що ці спостереження я обгрунтував досить переконливо. З математичною точністю (Гончар, III, 1959, 84).

∆ Математи́чна лінгві́стика — галузь мовознавства, що для вивчення мовних явищ застосовує математичну статистику, теорію множин, математичну логіку, теорію інформації; Математи́чний ана́ліз — сукупність розділів математики, що спирається на поняття та на ідеї числення нескінченно малих.

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 4. — С. 644.

вгору