Про УКРЛІТ.ORG

золотарство

ЗОЛОТА́РСТВО, а, с. Художнє ремесло, виготовлення прикрас, предметів побуту та культу з золота, срібла, нерідко оздоблених коштовним камінням, перлами, кольоровим склом та янтарем; ювелірство. Україна з найдавніших часів славиться різними видами декоративно-прикладного мистецтва. Однією з його провідних галузей було золотарство (Нар. тв. та етн., 6, 1965, 66); Колекції стародавніх пам’яток ювелірного мистецтва, яке на Україні називалося золотарством, викликають великий інтерес у наших сучасників (Укр. золотарство.., 1970, 5).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 11. — С. 684.

золота́рство (золота́р = золот­ни́к — ювелірний майстер) — май­стерство обробляти золото та інші дорогоцінні метали; розвинулося під впливом грецьких колоній на півдні України, тому маємо цінні археологічні знахідки відомих мо­гил — Кульобської біля Керчі, Чортомлицької на Запоріжжі, «Солохи» на Херсонщині; у княжу добу набуло вже високого рівня — має­мо різноманітні прикраси, доро­гий посуд, оздоблення для книг та ікон, церковне начиння, хрести.

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006. — С. 252-253.

вгору