Про УКРЛІТ.ORG

гігантський

ГІГА́НТСЬКИЙ, а, е. 1. Дуже великих розмірів; величезний. У післявоєнні роки в СРСР розгорнулося будівництво електростанцій, гігантських за обсягом будівельних робіт і за потужністю агрегатів (Розв. науки в УРСР.., 1957, 448); Верстат на три поверхи заввишки! І мені надумалося, що такі верстати потрібні, мабуть, саме для такої гігантської країни, як наша (Вітч., 2, 1956, 102); Ми ті, що, сягнувши вершини прогресу,В степах засвітили вогні Дніпрогесу, Що вмієм підводить заводи гігантські, Ми ті українці, що звемось-радянські (С. Ол., Вибр., 1957, 30); // Винятковий силою або значенням. Завоювання республіки — гігантське завоювання для пролетаріату.. (Ленін, 8, 1949, 342); — Всі ви знаєте, які гігантські завдання поставлено перед нашою країною в галузі будівництва нових підприємств, шахт, житлових будинків (Чаб., Стоїть явір.., 1959, 186).

∆ Гіга́нтські кро́ки, спорт. — споруда для гімнастичної гри у вигляді стовпа з вертушкою зверху, до якої прикріплені довгі мотузки з лямками. — Ми ось незабаром вкопаємо гігантські кроки. А потім збудуємо справжнє спортивне містечко (Мушк., Чорний хліб, 1960, 39).

◊ Гіга́нтськими кро́ками йти впере́д; Роби́ти гіга́нтський крок упере́д — швидко і успішно розвиватися, виявляти великі успіхи в чому-небудь.

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 2. — С. 64.

вгору