Про УКРЛІТ.ORG

астрологія

АСТРОЛО́ГІЯ, ї, ж. Відома з давніх часів псевдонаука, що визнає безпосередній зв’язок між розташуванням та рухом небесних тіл та явищами суспільного життя, долею людини та ін. Ще й досі в капіталістичних країнах культивується псевдонаука астрологія, яка за характером небесних явищ, розташуванням планет І зірок на небі "пророкує" долю окремих осіб і складає так звані гороскопи (Наука.., 2, 1958, 43)

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 1. — С. 68.

астрологія — вчення про небесні світила, зокрема зірки, за якими можна відгадати долю людини й перебіг різних подій людського життя; вірування про зв’язок зірок з долею людини поширені ще з дохристиянського часу: вірили, що «зірки — це душі покійників», які відзначалися праведним життям на землі; були й протилежні віру­вання, що це «грішні душі, які Господь поставив на небо споку­тувати свої гріхи»; але більше віри­ли в те, що кожна людина має свою зірку; як тільки людина на­роджується, Бог засвічує свічку на небі; для безгрішних зірка горить ясним чистим світлом; умирає лю­дина — її зірка гасне.

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006. — С. 19.

вгору