Про УКРЛІТ.ORG

Усна народна творчість

Всi автори
Фотографії Усна народна творчість

Українська усна народна творчість, або фольклор (англ. folk-lore, букв. — народна мудрість; народне знання).

Основні фольклорні жанри: прислів'я, приказки, пісні, казки, думи, балади, легенди, перекази, анекдоти, загадки, скоромовки, коломийки та ін.

Скачати текст біографії: txt (2 КБ) pdf (70 КБ)

Calibri

-A A A+
Увага! Біографія не відповідає новим стандартам якості

«Фольклор» чи «усна народна творчість» (від англ. folklore, букв. — народна мудрість, народне знання) — міжнародний термін, який позначає народну культуру (в усьому розмаїтті її видів); поезія, музика, театр, танець, архітектура, образотворче й декоративноприкладне мистецтво, які створюються та побутують у народі, зберігаючись у його пам’яті, і за традицією, іноді через століття, передаються від покоління до покоління усно або іншими комунікативними засобами, переважно неписемними.

Термін «Фольклор» у науковий обіг увів англійський археолог Уїльям Джон Томс у 1846 р. Офіційно прийнятий англійським Фольклорним товариством у 1879 р. В літературі слов’янськими мовами з’являється в 80— 90х pp. XX ст. В сучасній науці єдиного загальновживаного значення терміна «Фольклор» немає. Розрізняють фольклори автентичний, дитячий, міський, календарнообрядовий, селянський, родиннообрядовий, весільний тощо. Фольклор досліджує спеціальна наука — фольклористика.

вгору